Ostatní Nadace ČS

Anketa Zlatý Ámos má vítěze, Nadace udělila ocenění Dálkový Ámos

Anketa Zlatý Ámos má vítěze, Nadace udělila ocenění Dálkový Ámos
Nejoblíbenějším učitelem se stal Marek Valášek, Nadace ocenila Tomáše Sajdla.

Tradiční anketa o nejoblíbenějšího učitele Zlatý Ámos už má svého 29. vítěze, stal se jím Marek Valášek. Nadace České spořitelny vybírala vítěze v kategorii Dálkový Ámos a ocenění si odnesl Tomáš Sajdl ze ZŠ a MŠ Josefa Gočára v Hradci Králové.

"Na začátek bych rád poděkoval všem učitelkám a učitelům za jejich úsilí při distanční výuce. Jsem moc rád, že se po dvou letech můžeme konečně vidět osobně," řekl na úvod ředitel ankety Slávek Hrzal.

Šestici finalistů hodnotila porota, v níž zasedla i manažerka komunikace naší Nadace Lucie Ellingerová. Finalisté byli hodnoceni za čtyři úkoly – na úvod představili sebe a svou školu, poté se svými žáky hráli pantomimu, při třetím úkolu se snažili publikum naučit něco nového, a nakonec se společně s žáky představili ve scénkách.

Porotu nejvíce zaujal Marek Valášek, učitel matematiky z anglicko-českého gymnázia Amazon. Ocenění mu předával ministr školství Petr Gazdík, který všem učitelům vzkázal: "Obdivuji, co všechno jste vy učitelé během covidu zvládli. Dnes čelíme další těžké situaci a já moc děkuji všem učitelům i žákům, kteří přijmou nové spolužáky z Ukrajiny. Děkujeme, že přispíváte k tomu, aby se na našich školách cítili dobře."

Marek Valášek se zároveň stal i "Ámosem sympaťákem" v hlasování na ČT:D a v kategorii Dětský Ámos zvítězil Josef Mach z gymnázia v Tachově. Ve finále dále byly Monika Lédlová ze ZŠ v Unhošti, Eliška Sahajová ze ZŠ v Přerově a Jana Šírová ze ZŠ v Rokytnici nad Jizerou.