Nadace Nadace ČS

Učíme online slaví své 1. narozeniny a plánuje další aktivity

Učíme online slaví své 1. narozeniny a plánuje další aktivity
Projekt Učíme online vznikl pod platformou Česko.Digital za podpory Nadace České spořitelny.

Za rok existence projektu se i díky Nadaci podařilo uspořádat 76 webinářů, proškolit 8395 učitelů v práci s online výukou, pomoci 621 školám v přechodu na distanční vzdělávání a dostat do 2000 nejpotřebnějších rodin počítače a připojení k internetu. Oporou projektu je zhruba 600 dobrovolníků.

"Česko.Digital a Učíme online považuji za jedny z nejlepších iniciativ, které vyrostly během pandemie. Díky tomu, že projekt rychle reagoval nejen na okamžité potřeby českého školství, ale dívá se dopředu, staví na udržitelných řešení a na spolupráci, vnímám jeho obrovskou společenskou hodnotu a dosah i po pandemii,“ řekl k výročí spolupráce ředitel Nadace Ondřej Zapletal.

Projekt Učíme online vznikl během jednoho březnového víkendu na počátku pandemie a díky týmu dobrovolníků se podařilo rychle a efektivně pomoci školám i rodinám. Nadace České spořitelny se stala prvním partnerem projektu. "Od začátku jsme dostali maximální volnost a podporu, což nevnímám jako běžné a děkuji za to. Díky podpoře Nadace nám komunita vyrostla doslova pod rukama. Podařilo se nám navýšit jak kmenový tým pečující o komunitu, tak i počet specialistů pro projekt Učíme online. Umožnilo nám to informovat více škol a intenzivněji komunikovat s firmami, které měly zájem darovat počítače,“ uvedla spoluzakladatelka a CEO Česko.Digital Eva Pavlíková.

Co plánuje Učíme online do budoucna?

Podle Evy Pavlíkové si školy žádají další pomoc při práci s technologiemi a poptávají také možnosti profesního rozvoje v oblasti pedagogicko-didaktické. Také bude potřeba pomáhat dalším tisícům žáků, kteří jsou stále bez technického vybavení. "Loňský rok navíc přinesl další nové výzvy, jako je nárůst duševních poruch, a to jak u mladistvých, tak u samotných učitelů. To jsou další oblasti, na které chceme reagovat,“ dodala Pavlíková.

Stále také pokračuje sbírka počítačů, do které se zapojila i Česká spořitelna a plánuje v letošním roce dodat potřebným rodinám 1000 počítačů. 

Rozhovor s Evou Pavlíkovou a Ondřejem Zapletalem si můžete přečíst po rozkliknutí obrázku:

rozhovor ucime online