Ostatní Nadace ČS

"Takto má vypadat škola 21. století," řekl ministr Gazdík o programu Začít spolu

"Takto má vypadat škola 21. století," řekl ministr Gazdík o programu Začít spolu
Naše Nadace Začít spolu dlouhodobě podporuje.

Nebát se vyjádřit názor, chyba jako proces učení, podpora spolupráce - to jsou ve zkratce hlavní principy programu Začít spolu, který podporuje i naše Nadace a který v Čechách zajišťuje organizace Step by Step. V současnosti se podle programu učí na více než 250 mateřských a základních školách po celé republice.

Jednu ze tříd zapojených do programu Začít spolu navštívil v lednu nový ministr školství Petr Gazdík."Takto má vypadat moderní škola 21. století. Je vidět spokojenost ze strany žáků i učitelů," pronesl na návštěvě první třídy na ZŠ Felberova ve Svitavách ministr Gazdík.

Loni na podzim se organizaci Step by Step i díky podpoře Nadaci České spořitelny podařilo otevřít 11 metodických center programu Začít spolu. Metodická centra slouží ke vzdělávání učitelů a jejich cílem je také přiblížit program i rodičům, dětem a široké veřejnosti.

"Výukový program Začít spolu má dle našeho názoru velký potenciál proměnit české školy na místa, kde děti kromě znalostí získají i důležité dovednosti potřebné pro život v 21. století. Velmi nás těší, že k této proměně může naše Nadace svou podporou přispět," uvedla manažerka vzdělávacího programu Nadace České spořitelny Klára Rundová.

Modrý Ikona Hvězdy Přehled Plusů a Minusů Plakát (1200 × 628 px)

Podle programu Začít spolu učí i loňská vítězka Global Teacher Prize Czech Republic Barbora Heřmanová. "Děti se v Začít spolu učí plánovat a převzít zodpovědnost za výsledky svého učtení. Učení jim dává smysl, protože je propojováno vždy s reálným životem i mimo stěny třídy. Velký význam zde má práce s chybou jako nástrojem učení," vysvětlila Barbora v rozhovoru, který si můžete přečíst pod tímto odkazem.

/Foto: Mirek Smolej, ZŠ Svitavy/