Rovné šance Nadace ČS

Nový web Doucujte.cz nabízí metodickou podporu doučovatelům, školám i rodičům

Nový web Doucujte.cz nabízí metodickou podporu doučovatelům, školám i rodičům
Projekt podpořila Nadace České spořitelny.

Organizace Člověk v tísni spustila s podporou naší Nadace webové stránky Doučujte.cz, na nichž nabízí metodickou podporu doučování jednotlivých předmětů, tipy na doučování jednotlivců či skupin a také pomoc při online doučování. Web doplňuje Národní plán doučování, který vydalo ministerstvo školství.

"Naše Nadace se rozhodla aktivně zapojit do řešení následků pandemie, a proto jsme pyšní, že se můžeme účastnit projektu Doučujte.cz. Organizaci Člověk v tísni se podařilo sjednotit celou řadu doučovatelů napříč republikou a nastavit podporu pro ty, kteří sami doučují. Budu moc ráda, pokud rodiče, učitelé i děti najdou na webu to, co potřebují. Ať už je to podpora v matematice nebo třeba inspirace, jak trávit volný čas a rozvíjet sociální vazby, na kterých se covidová doba podepsala," uvedla projektová manažerka Nadace České spořitelny Kateřina Šaldová.

Člověk v tísni se po celou dobu pandemie snažil pomáhat dětem s výpadkem během distanční výuky a na novém webu tak zájemci najdou zkušenosti, tipy, odkazy, materiály a doporučení, které doučovatelé posbírali i v rámci online doučování. "Kromě přímé pomoci dětem spolupracujeme s MŠMT a Národním pedagogickým institutem na metodické podpoře pro školy při identifikaci ohrožených dětí. Chceme nabídnout plošnou podporu všem, kteří byli výpadkem postiženi a potřebují intenzivní doučování a další pomoc," vysvětlila vedoucí vzdělávacích služeb Člověka v tísni Zuzana Ramajzlová.

Na webu Národního plánu doučování je zakomponována mapa nejbližších kontaktů neziskových organizací, které poskytují doučování sociálně znevýhodněným dětem. "Školy také mohou pro žáky využít možnosti doučování studenty vysokých škol, které lze oslovit prostřednictvím iniciativy Fakulty doučují," doplňuje Zuzana Ramajzlová. Kromě webu Doučujte.cz funguje pro zájemce i konzultační email jakdoucovat@clovekvtisni.cz.