Učitelé & ředitelé

Nejinspirativnější učitelkou Česka je Magdalena Málková

Nejinspirativnější učitelkou Česka je Magdalena Málková
Nadace ČS byla opět generálním partnerem ocenění Global Teacher Prize Czech Republic 2022.

Letošní slavnostní vyhlašování cen Global Teacher Prize Czech Republic se odehrálo ve Valdštejnské zahradě v Praze. Z celkem 153 přihlášených učitelů do nejužšího výběru postoupilo 10 osobností ze základních i středních škol napříč Českem. "Ocenění je jakousi oslavou učitelské profese. Děkujeme všem učitelům, kteří neučí předměty, ale učí děti," uvedla na úvod ceremoniálu manažerka GTP Hana Matoušů.

finaliste

gazdik

Již pátý ročník soutěže GTP CZ se uskutečnil za účasti ministra školství Petra Gazdíka. Mezi hosty byl i 1. místopředseda Senátu ČR Jiří Růžička nebo ústřední školní inspektor Tomáš Zatloukal.

malkova_vyska

Letošní nejinspirativnější učitelkou České republiky je Magdalena Málková, která učí na prvním stupni na Základní škole Prosperita v Nové vsi u Kolína. Porota ocenila především její respektující přístup k dětem, odvahu přinášet do výuky nové metody a schopnost vytvořit ve třídě přátelské a bezpečné prostředí.

vitezove_1

Na stupních vítězů stanuli také Barbora Havířová (vlevo), která učí matematiku, fyziku a informatiku na brněnském Gymnáziu Elgartova. Druhou příčku obsadil učitel přírodopisu a dějepisu Daniel Pražák (vpravo) z pražské Základní školy Strossmayerovo náměstí

Foto: Alice Hrubá