Aktuality

Pomáháme neziskovkám ke stabilitě, otevíráme nové ročníky akcelerátorů

Pomáháme neziskovkám ke stabilitě, otevíráme nové ročníky akcelerátorů

Aby neziskové organizace a sociální podniky byly finančně udržitelné, nabízí Česká spořitelna, náš zakladatel, rozvojové programy, v nichž ověří jejich byznys plán, a také je naučí, jak správně získat peníze pro svou činnost. V současné době spouští nový ročník Impact First a fundraisingové akademie FRIN.

Zobrazit

Do fundraisingové akademie FRIN se mohou organizace přihlásit do 5. března 2017. Cena za účast v programu je 6 000 Kč. Více informací na www.fundraising.cz/frin.

Rozjíždí se také další běh Impact First. Neziskovky a sociální podniky se mohou hlásit do 15. února za zvýhodněnou cenou 7 000 Kč, pro klienty spořitelny platí zvýhodněná cena po celou dobu. Po termínu se cena zvyšuje na 10 000 Kč, a to do 26. února 2017. Více informací na www.impactfirst.cz.

Zavřít
Odvahu pomoci druhým ocenila již potřetí Cena Floccus

Odvahu pomoci druhým ocenila již potřetí Cena Floccus

Drtivá většina laureátů Ceny Floccus by asi nesouhlasila s tím, že jsou výjimeční, ale oni jsou. A právě takové inspirativní vzory chce naše Cena Floccus vyzdvihnout, protože takové lidi Česko potřebuje: odvážné, odhodlané, přesvědčené a přesvědčivé. Jsou to lidé, kteří nehledí na to, zda jim jejich činnost vynese popularitu, prostě dělají správnou věc...

Zobrazit

Vítěze již třetího ročníku Ceny Floccus vyhlásila Nadace České spořitelny na svém výročním setkání 21. ledna 2017 ve vysočanské O2 areně v Praze a předala celkem devět ocenění.
S laureáty Ceny Floccus 2017 se můžete seznámit zde

Zavřít
Cenou Floccus již potřetí oceňujeme odvahu a výjimečnost

Cenou Floccus již potřetí oceňujeme odvahu a výjimečnost

Překonat bariéry, které lidem do cesty staví stáří, mentální postižení nebo drogová závislost, chce odvahu. Tu již potřetí ocení Nadace České spořitelny prostřednictvím Ceny Floccus a udělí ji organizacím a jednotlivcům, kteří tyto znevýhodněné skupiny podporují. Jedná se o stejné oblasti, v nichž dlouhodobě působí i Nadace ČS. Svého favorita mezi devíti finalisty z celkem 29 nominovaných organizací si můžete vybrat i VY.

Zobrazit

Od 6. do 16. ledna tak můžete svým hlasováním určit vítěze kategorie Ceny veřejnosti. Neváhejte a pusťte se do toho! S devítkou finalistů se můžete seznámit ZDE.

„Pro letošní ročník jsme zvolili téma, které nás v České spořitelně hodně oslovuje - a tím je finanční udržitelnost. Ukazuje se totiž, že dávání peněz je sice fajn, ale na darech nemůžete postavit dlouhodobou existenci organizace, zkrátka s nimi nemůžete dlouhodobě počítat. To vám neumožňuje střednědobě a dlouhodobě plánovat a limituje vás to v rozvoji. Myslíme si proto, že je dobré ukázat ty, kteří umí realizovat společensky prospěšné činnosti i ekonomicky uvažovat,“ vysvětluje Klára Gajdušková, předsedkyně správní rady Nadace České spořitelny.

V kategoriích Cena pro organizaci a Cena pro jednotlivce vybírá ty nejlepší odborná porota. Vítězové všech kategorií získají také finanční odměnu: 100 000 Kč pro organizaci a 50 000 Kč pro jednotlivce. Slavnostní vyhlášení vítězů se uskuteční 21. ledna 2017 na výročním setkání partnerů Nadace České spořitelny v Praze.

V dosavadních dvou ročnících ceny rozdala nadace 18 ocenění. Například zvláštní cenu poroty si odnesly organizace bránící práva lidí s handicapem - Liga lidských práv a Quip. Veškeré informace i seznam všech vítězů předešlých ročníků najdete na stránkách Ceny Floccus.

Zavřít
„Každá koruna pomáhá“

„Každá koruna pomáhá“

- toto je hlavní motto lednové Tříkrálové sbírky, největší celostátní sbírky, která se letos koná již posedmnácté. Sbírka je zároveň u nás největší dobrovolnickou charitativní akcí.

Zobrazit

Tříkrálovou sbírku pořádá každoročně Charita Česká republika. Sbírka se koná v průběhu prvních dvou lednových týdnů a na počátku koledníkům zpravidla žehnají biskupové a kněží. Skupinky koledníků, doprovodné akce i distribuci pokladniček organizují jednotlivé místní Charity, často ve spolupráci s farnostmi či školami. Úspěch celé sbírky závisí na aktivitě tisíců dobrovolníků (do ulic obcí a měst jich vychází přibližně 50 000). Sbírka má také ustálená pravidla, vedoucím skupinky musí být dospělá osoba vybavená průkazem koledníka. Kasička, do které koledníci vybírají, musí být úředně zapečetěná místním obecním úřadem nebo magistrátem a musí na ní být umístěna nálepka se znakem Charity.

Nadace České spořitelny je dlouholetým generálním partnerem Tříkrálové sbírky, a také Charity Česká republika, která sbírku pořádá. Její výtěžek navíc zdarma zpracovávají pobočky České spořitelny. V loňském roce to bylo obdivuhodných 96 milionů Kč, které pomohly lidem v sociální nouzi, matkám s dětmi v tísni, seniorům, lidem s postižením i vážně nemocným. Výtěžek pomohl také dětem v Latinské Americe, neboť část byla použita na projekty rozvojové spolupráce v zahraničí.

Letos jsme se v nadaci rozhodli podpořit tříkrálové koledování řadou vlastních doprovodných aktivit. Na 6. 1. jsme zorganizovali koledování v budovách centrály České spořitelny a na mnohých jejích pobočkách v regionech, např. v Brně, Hradci králové, Ostravě či v Mladé Boleslavi. Tam se tříkrálové koledování přidá k tradičnímu pochodu Tří králů, které pořádají místní Charity. Na víkend 13. a 14. ledna jsme připravili také rodinné bruslení pod Žižkovskou věží. Děti se zde budou moct projet a vyfotit s živým velbloudem, který k Tříkrálové sbírce neodmyslitelně patří, či zapojit se do tříkrálové dílničky. Rodiny si tak užijí zábavu a zároveň podpoří dobrou věc.

Výtěžek ze všech akcí bude předán do místních Charit, na diecézní projekty a na humanitární a rozvojovou spolupráci v zahraničí.

Více na www.trikralovasbirka.cz.

Zavřít